A tréning segítségével a csapatod hatékonyságát professzionális szintre emelheted!
Válj igazi támogatóvá! Légy a csapatod erőssége!
A tréning célja a Scrum Masterek kommunikációs készségeinek fejlesztése, konkrét helyzetgyakorlatokon keresztül. Tréningemet olyan személyeknek ajánlom, akik szeretnék még hatékonyabban támogatni csapatukat, nyitottak új technikákra és szívesen megismerkednek a csoportvezetés pszichológiai hátterével is.
Miért érdemes részt venned a tréningen?
Kezdő Scrum Masterként
magabiztossá válsz a különböző kommunikációs eszközök használatában
felkészült leszel a nehéz helyzetek kezelésére
megtanulod támogatni, fejleszteni és motiválni a csapatodat
Tapasztalt Scrum Masterként
saját helyzeteidre kapsz hatékony megoldásokat
tudatosabban fogod látni a folyamatokat és a szerepedet a csapatodban
meg tudod előzni a nehéz helyzeteket ahelyett, hogy tűzoltást végeznél
Támogató: Feladata, hogy támogassa a csapat működését. Célja, hogy a csapat a feladatra tudjon koncentrálni, ennek érdekében minden szükséges segítséget megad a csapatának. Elhárítja az akadályokat, amelyekkel a csapat szembesül.
Facilitátor: A Scrum Master segíti az együttműködést. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy lebonyolítja a ceremóniákat, szem előtt tartva a kitűzött célokat. Az ő feladatai közé tartozik a ceremóniák adminisztrációja, moderálása és dokumentálása.
Coach: Fontos feladata, hogy a csapat hatékonysága mellett az egyének is tudjanak fejlődni, így coach-ként segíti a csapattagok folyamatos fejlődését valamint csökkenti a munkával kapcsolatos belső szorongásukat. Például maximalizálja az elvégzendő munka mennyiségét.
Mentor és tanár: Képes átadni az agilis tudását és tapasztalatát a csapatnak, hogy megértsék a Scrum keretrendszer működésének lényegét.
Mediátor: Segíti a csapattagokat a különböző vélemények, érdekellentétek felszínre kerülésében, azonosításában, és asszertív kezelésében.
Változáskezelő: Képes azonnal reagálni a változásokra és el tudja érni, hogy a csapat is stresszmentesen képes legyen rá.
Milyen készségekkel és képességekkel rendelkezik egy profi Scrum Master?
Soft Skillek:
A Scrum Master munkájának nagy részét kommunikációval tölti, így rendkívül erősek a verbális és non-verbális kommunikációs készségei, valamint magas szintű empátiával és asszertivitással rendelkezik.
Munkájának szerves része a ceremóniák levezetése ezért remekül facilitál és modereál. Magabiztosan alkalmazza az alap coach készségeket.
Amellett, hogy folyamatosan a csapattal foglalkozik, a szervezet többi tagjával és a Product Ownerrel is tartja a kapcsolatot. Egy jó Scrum Master proaktív és jó konfliktus kezelő, aki meg tudja védeni a csapatot a külső tényezőktől.
A kommunikációs készségek mellett kiválóan motiválja a csapatát az eredményes munka érdekében. Felismeri a tagok erősségeit, valamint a fejlesztendő készségeiket. Mindehhez tréneri készségekkel is rendelkezik.
A profi Scrum Master minden nehézség ellenére célorientált marad, képes betartani és betartatni a határidőket anélkül, hogy a csapatában ez stresszt okozna.
Tudtad?
A Scrum egy rögbis szakkifejezésről kapta a nevét, ugyanis a scrum-ban megvalósuló állandó szoros együttműködést jól példázza az egymásnak feszülő rögbicsapatok scrum (magyarul tolongás) játékhelyzete.
Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen.